NATURALNA FOTOGRAFIA KOBIECA

25 marca 2021

Ci co mnie znają, wiedzą, że poza fotografią ślubną zajmuje się z pasją fotografią kobiecą, podkreślając ich naturalne zalety i nie zakrzywiając rzeczywistości. Uwielbiam kiedy słyszę „to ja?” i gdy widać radość z tego, że wyciągnęłam z moich modelek to co najlepsze. W dobie ogromnej presji społecznej na bycie zaje*** pod każdym względem, najlepiej z długimi nogami, bez zmarszczek i z jędrnym cyckiem moja fotografia przychodzi na ratunek wszystkim tym kobietom, które nie akceptują siebie na zdjęciach i boją się aparatu. Z całego serca staram się odczarować Wasze postrzeganie siebie. Przede wszystkim WIDZĘ wasze zalety i to je eksponuję. Uwierzcie mi, nawet modelki mają kompleksy i nawet modelki można sfotografować brzydko jeśli fotograf to amator. 

SESJA ZDJĘCIOWA Z OKAZJI DNIA KOBIET

W tym roku postanowiłam zorganizować sesję, o której długo myślałam. Wiele dziewczyn nie stać na cały kompletny pakiet w skład którego wchodzi makijaż, studio i fotograf. Mam świadomość tego, że nie są to tanie zabiegi ale mają ogromny wpływ na kształt wykonanych fotografii. Dlatego z punktu widzenia fotografa makijaż to podstawa a dobre studio to fundament udanych sesji.

Z okazji dnia kobiet zaproponowałam pakiety i zebrałam 16 różnych kobiet pragnących zdjęć wykonanych przeze mnie. Sesje rozłożyłam na dwa dni – sobotę i niedzielę. Było gęsto i każda z moich modelek miała 45 minut na makijaż oraz 45 minut sesji. Praca szła bardzo intensywnie, zmieniałam tła, bawiłyśmy się nastrojem, ubraniem oraz jego brakiem 🙂 

JAK WYGLĄDAĆ BOSKO NA SESJI KOBIECEJ

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Makijaż pomoże podkreślić oczy, wyeksponować usta lub przykryć niedoskonałości skóry ale nie na makijażu sukces budujemy. Będziesz wyglądać rewelacyjnie kiedy się rozluźnisz i posłuchasz wskazówek fotografa – to ja widzę jak wyglada Twoje ciało i jestem odpowiedzialna za to, że wygląda apetycznie 🙂 Widzę jak zmieniają się proporcje kiedy wypchniesz biodro, albo przeniesiesz ciężar ciała na drugą nogę. Widzę również czy lekko wyglądają Twoje dłonie, jeśli nie to daje Ci wskazówki co zrobić żeby wyglądały jakbyś trzymała piórko. Najlepiej przygotować się do takiej sesji w następujący sposób: stań przed lustrem i wyobraź sobie że ktoś Ciebie fotografuje. Nikt nie będzie ci przeszkadzał, będziesz mogła zobaczyć jak zmienia się Twoje ciało, mimika i w czym najlepiej wyglądasz. Kiedy już wiesz w czym wyglądasz najbardziej atrakcyjnie, idziesz na sesję i mówisz to wszystko mi. Z połączenia dwóch doświadczeń wychodzą zawsze boskie foty! A jeśli nie wiesz – pozwól, że ja pomogę Ci odkryć Twoje zalety 🙂

Praca nad zdjęciami z sesji wspomnianej przeze mnie nadal trwa, przedstawię więc urywek z tych dwóch dni. Mam nadzieję, że będziecie śledzić mój Instagram bo tam najwięcej się dzieje!

Makeup: Monika Sędek

Studio: Aligator