JAK POZOWAĆ DO ZDJĘĆ ŚLUBNYCH – PORADY DLA MŁODYCH PAR

18 marca 2021

Wiedza o tym, jak pozować do zdjęć ślubnych, pomoże parom wyglądać lepiej na każdym ujęciu, choć sama koncepcja pozowania może wydawać się lekko irytująca. Państwo młodzi mają już wystarczająco dużo rzeczy do przemyślenia w dniu ślubu – i jeszcze do tego pozowanie do zdjęć?

Poniżej przedstawiam kilka ogólnych porad, które pomogą Wam wyglądać lepiej na zdjęciach ślubnych i nie tylko ślubnych. Chciałabym podkreślić, iż paradoksalnie sztuczka w pozowaniu do zdjęć ślubnych polega na tym, że nie powinno się pozować. Era cyfrowa pozwala w obecnych czasach wykonywać nieograniczoną ilość zdjęć. Oznacza, to, że pomiędzy ujęciami pozowanymi można uchwycić wiele ciekawych chwil w piękny sposób.

Wskazówki dotyczące naturalnego pozowania
Jeden z najczęstszych problemów podczas sesji ślubnej jest następujący – państwo młodzi kończą szczery, naturalny moment pozowania zbyt wcześnie. Przez większość czasu sesji ślubnej pary uśmiechają idealnie, a potem często przypominają sobie, że patrzy na nich fotograf i przestają to robić, aby upewnić się, że są we właściwej pozycji. Pamiętajcie, jeśli nie wyglądacie odpowiednio w obiektywie, każdy profesjonalny fotograf ślubny powinien Was o tym natychmiast poinformować.

 

Ręce przy sobie
Jedno z częstych pytań, które młode pary mi zadają brzmi: „Jak mamy trzymać ręce?” Chociaż naturalne zachowanie jest niezbędne w pozach do fotografii ślubnej, istnieją pewne zalecenia i zalecenia dotyczące umieszczania ramion. Jednakże znowu wszystko sprowadza się do relaksu. Nie należy przyciskać rąk do ciała. Jeśli panna młoda chce trzymać swój bukiet, powinna mieć rozluźnione i opuszczone ramiona. Mocne wciśnięcie łokci w ciało może sprawić, że ramiona będą wyglądały mniej atrakcyjnie.

W przypadku ujęć grupowych, na których ludzie obejmują się, zaleca się trzymanie ramion nisko, wokół talii. Dzięki temu ubrania nie będą wyglądały na zdjęciach na rozciągnięte lub napięte.

Szczere zdjęcia, które oddają osobowość, są najlepsze. Jednakże tworzenie tych najlepszych, naturalnych pozycji, takich jak śmiech w ogrodzie lub chichotanie przy zachodzie słońca, może wydawać się nieosiągalne. Ja radzę, aby spojrzeć partnerowi prosto w oczy przez 20 sekund. Nie ma szans, aby przez ten czas przynajmniej jedna z osób nie wybuchła gromkim śmiechem. Inny sposób to wyszeptanie jakiegoś sekretu do ucha. Ten sposób również powinien zadziałać znakomicie.

Błędy w pozie ślubnej, których należy unikać
Większość błędów w pozowaniu ślubnym sprowadza się do tego, że para zachowuje się sztywno i nienaturalnie. Dlatego często doradzam parze udawać, że mnie w pobliżu nie ma. Nie istnieję. Chcę pozostać niezauważona. Oczywiście łatwiej powiedzieć niż zrobić. Więc jakie są proste “patenty”, aby pozowanie było naturalne?

Pocałunek z zamkniętymi oczami
Całowanie z otwartymi oczami nie jest naturalne, ale często pary ze stresu przyjmują ten styl w dniu swojego ślubu. Dobry fotograf ślubny powinien o tym przypomnieć, ale w razie wątpliwości – całuj się naturalnie.

 

Utrzymuj estetykę
Zarówno ja jak i większość profesjonalnych fotografów ślubnych jest co do tego zgodna. Każdy oczekuje czystych i porządnych pocałunków, takie najlepiej wyjdą na zdjęciu. Nie wciskaj partnerowi nosa w twarz, jeśli czujesz, zbyt mocny nacisk na twarz – prawdopodobnie to robisz.

Zwolnij!
Sesje zdjęciowe podczas spacerów mogą wyglądać przepięknie, zarówno indywidualnie dla par jak i większej imprezy ślubnej. Jednakże należy pamiętać, aby spacerować powoli. To nie jest wyścig.

Nie przesadzaj z ćwiczeniami.
Panny młode często chcą udoskonalić swój uśmiech przed planowanym ślubem, jednakże fotografowie ślubni, ja również, zalecają spędzenie tego czasu w innym miejscu. Nie ćwicz uśmiechu, bo wtedy się nad tym zastanawiasz i znika to poszukiwana w obiektywie naturalność.

Mów otwarcie.
Jeśli czujesz się niepewnie lub masz swój ulubiony profil twarzy, powiedz mi o tym. Gdy obie strony są zadowolone i bardziej otwarte, efekt końcowy sesji ślubnej będzie lepszy.